Twój Koszyk:
... jest pusty.

Wpisz fragment tytułu

Szukaj:

w polu:

Gotycka architektura sakralna na Śląsku w latach 1200-1420. Główne kierunki rozwoju ~~WYCZERPANY~~

Produkt niedostępny.

id: 20361

Gotycka architektura sakralna na Śląsku w latach 1200-1420. Główne kierunki rozwoju ~~WYCZERPANY~~

Tytuł: Gotycka architektura sakralna na Śląsku w latach 1200-1420. Główne kierunki rozwoju ~~WYCZERPANY~~

Podtytuł: Gotycka architektura sakralna na Śląsku w latach 1200?1420. Główne kierunki rozwoju

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-65548-58-0

Format: A4

Stron: 798, ok. tysiąc ilustracji

Oprawa: miękka

Waga: 2

Opis: Publikacja Jakuba Adamskiego jest pierwszą w polskiej nauce kompleksową monografią gotyckich kościołów historycznego Śląska. Obszerna rozprawa stanowi wnikliwe opracowanie historii oraz zagadnień artystycznych wszystkich gotyckich świątyń miejskich i cysterskich z XIII i XIV wieku na Śląsku w jego najszerszych granicach historycznych, od Żagania na zachodzie po Oświęcim na wschodzie.

Niemal każda z ujętych w publikacji budowli otrzymała nową interpretację, przynoszącą ważne ustalenia w zakresie historii budowy, pochodzenia twórców oraz historycznego znaczenia w śląskiej i międzynarodowej perspektywie. Autor szczególnie wnikliwie zbadał regionalne centra architektoniczne, nadające ton sztuce budowlanej średniowiecznego Śląska. Jednym z kluczowych zagadnień omówionych w książce jest aktywny udział Śląska w nurcie ?awangardy? architektonicznej około roku 1300, która odmieniła oblicze gotyckiej architektury w tej części Europy, a także wykształcenie się specyficznego języka form tamtejszych kościołów w kolejnych dekadach XIV stulecia.

W opinii recenzentów książka Jakuba Adamskiego wypełnia lukę w badaniach nad historią architektury i sztuki gotyckiej, jej arcydzieł oraz warsztatów czynnych na terenie Śląska i ziem sąsiednich, pokazuje zasięg wpływów artystycznych oraz kierunki oddziaływań i powiązań miast oraz regionu w skali lokalnej i ponadregionalnej.

Niemal ośmiusetstronicowe opracowanie dopełnia bogaty materiał ilustracyjny (ponad tysiąc ilustracji).
Kategoria: TOWARZYSTWO NAUKOWE SOCIETAS VISTULANA

  • regulamin
  • o firmie
  • promocje
  • kontakt